17.06.2021 tarihinde SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (SHGM) tarafından yapılan açıklama sonucu tüm eğitimlerin YÜZYÜZE yapılması konusunda karar alınmıştır. Bu sebeple eğitimimiz YÜZYÜZE şeklinde yapılacaktır. Başvuran adayların bu değişikliği dikkate alması gerekmektedir. 24.06.2021 tarihinden itibaren başvuru yapan adayların bu bilgi dogrultusunda başvuru yaptığı kabul edilecektir. 

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ile görüşmeler yapılmış ancak 17.06.2021 tarihi itibariyle yapılan hiçbir uzaktan eğitimin kabul edilmeyeceği bilidirilmiştir. İlgili duyuruyu SHGM'nin internet sitesinden de inceleyebilirsiniz. Ayrıca duyuru metni aşağıya eklenmiştir. 

Uzaktan eğitim için para ödemesi yapan kursiyerlerin istekleri doğrultusunda ödemeleri geri yapılacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşatılması söz konusu değildir. 

 

İLGİLİ DUYURU

İHA Teorik ve Pratik/Uygulama/Uçuş eğitimlerinin yüz yüze olması hakkında duyuru! - 17.06.2021

Bilindiği üzere ülkemizde uygulanan COVID pandemisi tedbirleri kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün konu ile ilgili resmi yazısı doğrultusunda; özel pilot yetiştirme kursları (Ticari İHA Pilotu Yetiştirme Kursu dahil olmak üzere) tüm teorik ve Pratik/Uygulama/Uçuş eğitimlerinin, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar sağlanarak yüz yüze verilmeye devam edecektir.

Konu ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş tüm İHA Eğitim Kuruluşları günümüz tarihi itibari ile planlanan tüm eğitimleri yüz yüze (örgün) eğitim yolu ile vermek zorundadır. Uzaktan / Çevrimiçi formatta verilecek tüm eğitimler geçerli sayılmayacak olup bu hususta eğitim kuruluşu ve kursiyerlerin, özellikle pilot kayıtları esnasında mağduriyet yaşamaması açısından dikkat etmesi gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.